JAK POSÍLIT SVÉ ŽENSKÉ SEBE-VĚDOMÍ?

My, ženy, jsme od přírody nastavené jinak než muži. Přesto často děláme věci, které naší ženské energii neprospívají, a my se pak divíme, že i přes veškerou snahu naše spokojenost nepřichází a naše vztahy nefungují tak, jak bychom si přály. Žijeme ve světě, jehož pravidla utváří hlavně muži a my se jim v některých případech snažíme vyrovnat a přizpůsobovat. 
Tím ale spíš posilujeme svoji mužskou stránku a naše vnitřní žena trpí. Chceme být úspěšné, samostatné, nezávislé, silné a neohrožené. Chceme se vyrovnat mužům. 
Někdy máme tendence brát si toho na sebe moc. Zvládat domácnost,zaměstnání nebo kariéru, děti, péči o muže… Tím, že jsme neustále v jednom kole, pořád přemýšlíme, organizujeme, zařizujeme a pracujeme, podporujeme mužskou část naší osobnosti. Neposloucháme svůj přirozený ženský cyklus a jsme aktivní i tehdy, když už nám dochází síla, jsme podrážděné, nespokojené, vyčerpané nebo nemocné. Myslíte, že tohle je pro muže přitažlivé?
Jak tedy nastolit rovnováhu, pokud jsme v životě zašly příliš daleko a náš muž se o nás nezajímá, tak jak bychom si přály, děti pořád zlobí a my jsme jen unavené a bez radosti ze života?
Je třeba posílit naši vnitřní ženu. Ženská energie je jako nádech, mužská výdech. Je třeba se pravidelně umět nadechnout.
Žena je přijímající, citová, zranitelná a má kontakt sama se sebou. Je prostým bytím. 
Pečuje o sebe a dovoluje si přijímat lásku. Může se opřít o muže a důvěřovat mu celým srdcem. Taková je zdravá žena. Je nepředvídatelná, intuitivní a může se projevovat v různých náladách. To je to, co někdy muži nechápou. Jsme jiné než oni a to je pro muže zároveň fascinující i nepochopitelné. Je to něco, co se nedá logicky vysvětlit. Naše cykličnost, výkyvy nálad a protichůdné názory během chvíle. Často se vyjadřujeme pod vlivem emocí a ty jsou nestálé stejně jako vlny na moři. Je proto dobré si tuto skutečnost uvědomit a přijmout se takové, jaké jsme. 
Možná si myslíte, že když máte tolik práce s okolím, že už vám nezbývá žádný čas pro sebe. To je omyl. Všechno totiž začíná v naší hlavě. Proto pokud si dovolíte každý den několik minut věnovat pozornost vaší vnitřní ženě-sama sobě, -načerpáte tolik energie, že se vám ta investice bohatě vrátí. Můžete si věnovat pozornost tak, že se budete chválit a mít se rády. Můžete se rozmazlovat péčí o své tělo a dbát na svůj jídelníček. Tím nemám na mysli drastické diety. Je fajn mít také dostatek pohybu, ale dřít se obden v posilovně nebo vyčerpávat se dlouhým běháním vám tak maximálně oslabí ledviny. Doporučuji tedy najít si nějaké příjemné cvičení, u kterého se protáhnete a uvolníte, ale které není příliš vysilující. Můžete tančit nebo dělat jógu. Jíst je třeba vědomě, pravidelně a nepřehánět to s cukrem. Hodně zeleniny a pití čisté vody nás pročistí od nečistot ve střevech. 
Mně se vyplatilo několikrát denně se zastavit a uvědomit si přítomný okamžik. Zpěv ptáků, slunce, nádech a výdech. V tomto okamžiku neexistuje problém, který by mě mohl porazit. Uvědomuji si, že jsem. Každý den si udělám něco pro radost. Horká koupel, malý dárek, zatančím si nebo si nechám dát masáž. Čím více drobných radostí vpouštím do svého života, tím silnější a uvolněnější se cítím a to má také vliv na okolnosti a události v mém životě, které se postupně mění. Jakoby dramata mého života čím dál víc ustupovala do pozadí. 
Nečtu bulvár ani katastrofické zprávy a nemám televizi. To není totéž co lhostejnost. Nějaký přehled o světě je dobré mít, ale témata, na která nemám přímý vliv- zemětřesení, podvody, násilí- aktivně nevyhledávám. Na to je můj život příliš krátký a vzácný. 
Pamatujme na to, že to, čemu dáváme pozornost, v našem životě roste. 
Zasaďme semínko sebelásky a každý den o něj pečujme. Vyroste nám silný strom, jehož kořeny nevyvrátí žádná vichřice a z našich jedinečných plodů se budeme radovat společně s ostatními.

Autor: Radka Svobodová www.moje-vztahy.cz

Česky English

Hudební vystoupení, koncerty, oslavy, svatební obřady. Hudba klasická, filmová, swingová, populární. Hra na housle, klavír a klávesy